Historie

1986-7 – Bratři Kučerovi, Vladimír (v té době pianista skupiny Krausberry) a Ilja (v té době baskytarista hardrockového Hubertusu) jamují na domácích večírcích Vladimírovy folkové a folkrockové písně. Skladeb přibývá, a tak se rodí nápad zužitkovat materiál pro novou kapelu. 1987 – Vladimír po odchodu z Krausberry zakládá zpočátku folkrockově laděný Nasycen. Vedle bratra Ilji (bg) v prvotní sestavě působí bubeník Luděk Horký (později ho nahradil Aleš Hes), kytarista Jiří Urubek a houslista Jan Ferenc. Na prvních nahrávkách hostují rovněž pianista Vladimír Halama a bubeník Jiří Frýd (oba Hubertus) a klávesista Petr Kučera (Oceán). Nasycen začíná koncertovat po pražských klubech. Do kapely přichází druhý klávesista Vladimír Línek, který přispívá do repertoáru i svými skladbami. Kapela natáčí v pražských studiích další demosnímky.

1988 – Nový repertoár Nasycenu se postupně posouvá od folkrocku blíž ke kytarovému novoromantismu a alternativě. Je znát určitý vliv U2, Simple Minds nebo Petera Gabriela. V aranžmá skladeb se objevuje pro tuto dobu charakteristické využití počítačů, které vnáší do soundu jisté prvky elektroniky. Dochází ke změnám na postu bubeníka. Na bicí hraje několik měsíců Pavel Hájek (pozdější moderátor Dr. Buben), kterého po prázdninách nahrazuje Jiří Frýd zvaný Fugas. Na jednoroční vojenskou službu odchází houslista Jan Ferenc, místo něho přijímá Nasycen saxofonistu Richarda Slacha a definitivně se tak vzdaluje od někdejšího folkrockového soundu. Koncem roku Nasycen společně se skupinou Sluníčko vítězí v pražském finále soutěže Rockfest.

1989 – Nasycen dokončuje další studiové nahrávky a vydává oficiální demokazetu Provazochodci. Bezprostředně před odjezdem na společnou koncertní šňůru s kapelou Tichá dohoda odchází Jiří Frýd a Nasycen absolvuje koncerty s automatickým bubeníkem. Sestavu doplňuje bubeník Pavel Ivanovský. V říjnu koncertuje Nasycen před vyprodaným sálem velké Lucerny společně s Tichou dohodou a Ivanem Hlasem. V narůstající atmosféře uvolnění odjíždí na přelomu října a listopadu koncertovat do Ruska a bezprostředně po návratu absolvuje několik společných vystoupení s německou kapelou Kirsche und Co.

1990 – Nasycen se rozchází s kytaristou Jiřím Urubkem, na jehož místě zaskakuje krátce Dan Šustr. Zjara přichází do Nasycenu kytarista Leon Skucius, skupina s ním ve studiu Petra Kocfeldy dokončuje další nahrávky a intenzivně koncertuje v českých klubech a na rodících se festivalech. V červnu vychází na etiketě BestiA debutové album Provazochodci. V průběhu léta skupinu opouštějí Pavel Ivanovský, Richard Slach a Leon Skucius. Na jejich místa přicházejí kytarista Jiří Kovář a bubeník Viktor Barza, kteří účinkují i na koncertním křtu alba Provazochodci v září na pražském Staroměstském náměstí. Tam vzniká také filmový záznam koncertu, který však kvůli technickým závadám na zvukové stopě není nikdy zveřejněn.

Kapela ještě krátce koncertuje v nové sestavě a před koncem roku se rozchází. Vladimír Kučera se pod pseudonymem Raven vydává na sólovou dráhu, Ilja Kučera ml. působí v jihočeské alternativně rockové kapele LeDen, Vladimír Línek se stává členem Mch Bandu Mikoláše Chadimy, Jiří Kovář se věnuje jazzu, vystupuje se Sestrami Havelkovými a nadále spolupracuje s Ravenem, Viktor Barza natáčí první album s Monikou Načevou.

2011 – Kapela zjara začíná zkoušet v sestavě Raven, Ilja Kučera ml., Pavel Ivanovský a poté co nedojde k obnovení spolupráce s L. Skuciem, přichází Zdeněk Divoký. V průběhu léta a podzimu připravuje vybrané skladby z repertoáru Nasycenu i z Ravenových sólových alb v nových aranžmá a chystá se je zaznamenat na comebackové EP. Poprvé se po svém návratu představí Nasycen veřejnosti na charitativním festivalu Rock pro Bongo v Týně nad Vltavou 12. listopadu. V polovině prosince natáčí Pavel Ivanovský ve Slapech bicí k chystanému comebackovému EP a nahrávání pak pokračuje na konci ledna v pražském studiu Atelier.

2012 – Nasycen dokončuje comebackové EP se skladbami Skryj mě, Být slepý, Sítě, Stejně neujdeš. Písně se během jara začínají objevovat v rozhlasovém vysílání. Kapela současně začíná vystupovat v klubech v Čechách a na Moravě a navštíví i několik festivalů jako Zadarmofest (Praha) Mezi mosty (Písek) Trnkobraní ( Vizovice). K repertoáru sestavenému prozatím ze starších skladeb Nasycenu a Ravenových písní v novém aranžmá přibývají po letním soustředění ve Zlíně čerstvé novinky.

8. listopadu vydává Raven sólové album Košile. Na koncertních křtech v severních a jižních Čechách a v Praze hostují Z. Divoký a I. Kučera ml.

2013 – Od počátku roku Nasycen pravidelně koncertuje na klubových a posléze festivalových pódiích po celé republice a současně pracuje na materiálu na chystané album.

červenec – vrcholí přípravy nového alba intenzivním zkoušením ve Zlíně a na Slapech.

srpen – 25. 8. začíná kapela natáčet v klatovském studiu ExAvik se zvukovým režisérem Pavlem „Ponťákem“ Bromem rytmiku na novou desku.

září, říjen – nahrávání se přesouvá do studií Atelier (Praha) a Jiný břeh (Slapy).

listopad – v pondělí 25. 11. oficiálně vychází nové eponymní album „Nasycen“, které v pražské Malostranské besedě křtí písničkář Ivan Hlas. Turné křestních koncertů už ale odstartovalo 22. 11. v Týně nad Vltavou a vede přes Sedlčany, Prahu, České Budějovice a Zlín do Brna, kde vrcholí v sobotu 30. 11. Novinky z čerstvého alba se současně začínají objevovat ve vysílání rozhlasových stanic.

Po intenzivním podzimu si Nasycen dopřává zimní prázdniny.

2014 – Kapela vybírá píseň k natočení prvního klipu z nového alba.

jaro – vzniká klip písně Svatohorské zvony, natáčí se v Příbrami, stejně tak v exteriéru svatohorského kláštera, jako na okolních haldách a příbramských dolech. Výsledný klip se ovšem neshoduje s poetikou kapely a tak zůstává v jejím archivu.

po průběžném celoročním koncertování vyjíždí kapela na konci listopadu na předvánoční turné. V jeho rámci vystoupí 30. 11. v zajímavém prostředí moderního kostela Československé církve husitské v pražských Holešovicích, kde odehraje benefiční vánoční koncert s výtěžkem určeným na výcvik vodících psů.

2015 – Nasycen průběžně koncertuje a navštěvuje i letní festivaly např. v Nové Roli u Karlových Varů, ve Zlíně či valašských Zádveřicích.

2016 – kapela postupně živě představuje novinky pro chystané album, počet koncertů je ale menší, protože Raven se věnuje přípravám sólového alba Waltz.

srpen – vychází kniha Raven Slovem se souhrnem Ravenových textů včetně všech pro Nasycen.

říjen – Nasycen hraje na velkém koncertě k Ravenovým padesátinám v pražské RockOpeře spolu s Precedens, Neřež a řadou dalších. Z vystoupení vzniká videozáznam.

2017 – koncerty a příprava dalších nových písní pro zamýšlené nové album

září – Nasycen hraje na benefičním koncertě pro organizaci Helppes

2018 – únor – ve studiu na Slapech začíná natáčení dlouho plánované nové desky.

červen – bubeník Pavel Ivanovský oznamuje svůj odchod z kapely.

červenec – dva poslední koncerty v sestavě s Pavlem proběhnou 21. 7. na charitativním Cihlafestu na Slapech a 22. 7. v Art Caffe Baru v Týně nad Vltavou

prosinec – 17. 12 – první zkouška s novou posilou, bubeníkem Jankem Kubánkem, který se na ní oficiálně stává novým členem kapely.